Sėkmė jūsų rankose – verslo analitika leidžia priimti neemocionalius sprendimus

Pradėjus kurti savo verslą, pirmuose žingsniuose sprendimus gali tekti priimti pasikliaujant nuojauta ir spėjimais. Dažnai vadovai yra atsakingi už tvirtą pamato pastatymą, bet įmonei augant didėja jos poreikiai ir iššūkiai. Koks galėtų būti kitas žingsnis vadovo, kuris mato, kad pasikliauti tik nuojauta nebeužtenka? Technologijų ir inovacijų pažanga pastaruoju metu kelia nemažai nuostabos, bet ir klausimų. Šiuo laikotarpiu įmonės veiklos procesų optimizavimas tampa užduotimi kiekvienam įmonės direktoriui. Efektyviai analizuoti kompanijos duomenų kiekius reikia turėti ir kompetencijų, ir laiko. Verslo analitika - įrankis, kuris gali analizuoti didelius įmonės veiklos rodiklius įvairiais pjūviais.

Kuo pasižymi RoboLabs analitikos modulis? Šis įrankis plačiausiai naudojamas tarp įmonių, kurios dirba komandose prie įvairių projektų ir nori apskaičiuoti konkretaus projekto ar komandos pelningumą. Ir nors verslo analitika nėra privaloma, vis daugiau įmonių vadovų supranta šio įrankio naudą?

“Nuo 2017 metų naudojame analitiką. Pradėjome dirbti nuo valandų vedimo prie projektų, kad galėtume stebėti kiek valandų prie skirtingų projektų praleidžiame. Po to nusprendėme naudoti funkciją rūšiuoti pajamas ir išlaidas. Anksčiau visus duomenis reikėjo analizuoti ranka, tad RoboLabs analitikos modulis pagreitino procesus ir sumažino darbo krūvį. Analitika ir kiti kaupiami duomenys yra pagrindinis motyvas kodėl mes dirbame su RoboLabs, nes tai mums padeda tikrinti duomenis ir analizuoti senus projektus priimant svarbius, neemocionalius sprendimus” - sako Do Architects vadovė Sabina Daugėlienė.

Analitinių sąskaitų valdymas ir biudžetavimas

Vienas pagrindinių verslo analitikos privalumų - analitinių sąskaitų valdymas ir jų biudžetavimas. Analitinės sąskaitos pateikia išsamius duomenis pagal pavienius objektus, t.y. pagal įsigijimo šaltinius, pajamų ir sąnaudų rūšis, projektus ar komandas. RoboLabs sistemoje analitinės sąskaitos pajamas ir išlaidas gali matyti tik vadovo priskirti komandos nariai. Saugant konfidencialumą, svarbu, kad kiekviena komanda gali valdyti savo biudžetą, nematydama kitos komandos duomenų.

Sistemoje kiekvienai analitinei sąskaitai taip pat galima priskirti pajamų ir išlaidų biudžetus nurodytam periodui bei stebėti jų vykdymą, tad galima sekti projektų pelningumą ir biudžeto panaudojimą realiu laiku.

Analitinių taisyklių kūrimas

Naudojantis analitikos moduliu, yra galimybė susikurti analitines taisykles, pagal kurias apdorojami dokumentai yra automatiškai priskiriami tam tikroms analitinėms sąskaitoms. Pavyzdžiui, jeigu norite visas tam tikro partnerio, tam tikru periodu išrašytas sąskaitas priskirti nurodytai analitinei sąskaitai, galite susikurti tokią taisyklę ir sistema analitiką priskirs automatiškai. Tai mažina laiko kaštus pasikartojančių procesų valdyme. Be abejo, analitines taisykles nuolatos galėsite keisti keičiantis kompanijos poreikiams.

Verslo ir sąskaitų analitika

Norėdami pjaustyti ir analizuoti analitinių sąskaitų duomenis, tai galėsite atlikti naudodamiesi filtrais ir priskirdami periodus. Grupavimo įrankio pagalba duomenis galėsite lengvai grupuoti pagal analitinius kodus, datas, finansines sąskaitas, partnerius ar produktus. O taupydami laiką, dažniausiai naudojamus filtrus bei grupavimus galėsite išsisaugoti. Jeigu versle susiduriate su daug skirtingų projektų arba dirbate komandomis bei norite stebėti įmonės pajamas bei sąnaudas pagal tipus, mūsų patarimas – pritaikyti versle RoboLabs analitikos modulį, kurio naudą pamatę nenorėsite atsisakyti.